Smutná správa sa dostala do povedomia ľudí vo večerných hodinách 30. marca, kedy zomrel významný a uznávaný režisér!

Ernest Stredňanský bol vynikajúci človek a pracoval aj ako redaktor hlasu Ameriky a Slobodnej Európy, ktorý počas svojho pôsobenia získal významnú cenu Emmy Award. Staršia generácia vie, že Ernest pracoval ako režisér známych televíznych pondelkov, vysielaných z bratislavského štúdia.

Narodil sa 4. apríla 1930 v Čadci a po skončení strednej školy sa vybral študovať herectvo na bratislavské konzervatórium a bol taktiež spoluzakladateľom televízneho štúdia Československej televízie. V roku 1968 emigroval do zahraničia, kde určitý čas pôsobil v rádiu. Nakoľko bol dušou cestovateľ, vietor ho zaviedol až do ďalekej Ameriky, kde pracoval najprv ako predavač v potravinách, no neskôr sa vypracoval na pozíciu v televíznej spravodajskej stanici KNTV Channel.

Po roku 1989 sa vrátil na Slovensko, kde už ostal do poslednej chvíle svojho života. Ernest Stredňanský zomrel vo veku nedožitých 87 rokov. Posledná rozlúčka s velikánom slovenskej réžie sa bude konať 1. apríla o 10.00 hodine v bratislavskom krematóriu. Rodine a blízkym priateľom kondolujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj: aktuality.sk | Foto: postbellum.sk | Ilustračná foto: depositphotos.com