Pandémia koronavírusu zasiahla chod ekonomiky po celom svete. Veľké spoločnosti či malí podnikatelia majú vážne finančné problémy, ktoré momentálne nedokážu vyriešiť. Poslednou možnosťou je tak prepúšťanie zamestnancov.

Podpolianske strojárne PPS Group v Detve musia v posledných týždňoch bojovať s finančnou krízou. Vedenie spoločnosti sa stretlo 3. apríla, kde dospelo k smutnému záveru, ktorým je hromadné prepúšťanie. Na zozname sa nachádzajú všetci zamestnanci spoločnosti, pričom ide o 736 ľudí.

Zrušenie obrovského množstva objednávok, s ktorými súvisia pády tržieb, už nezachráni ani pomoc štátu. ,,Ekonomické opatrenia vlády, ktoré by pomohli znížiť naše mzdové a prevádzkové náklady a umožnili tak udržanie zamestnanosti v súčasnom rozsahu, považujeme za nedostatočné,“ uviedol riaditeľ spoločnosti Michal Sýkora.

Momentálne nebola doručená výpoveď žiadnemu zo zamestnancov, aj keď sa stolička trasie pod všetkými. Firma vidí poslednú nádej v podporných projektoch, ktoré by mohli zachovať zamestnanosť, a dokonca aj stanovenú výrobnú kapacitu.

Plánované projekty sú však realizované i prostredníctvom zahraničných montážnych liniek v Nemecku, Francúzsku a Švédsku, ktoré sú taktiež odstavené. Firma tak môže prísť o ďalšiu tržbu, ktorá činí viac ako 10 miliónov ročne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dtinfo.sk  |  Foto: Facebook/PPS Group a.s.