Slovenská herecká legenda, ktorá pôsobila na divadelných doskách 40 rokov, posiela svojim fanúšikom na prahu smrti dojemný odkaz. Láskavé a ľudské slová významnej herečky, ktorá leží v starobinci, vás rozplačú…

Slovenská herecká legenda Eva Kristínová (90) pôsobila v Slovenskom národnom divadle takmer 40 rokov. Okrem divadla sa presadila aj vo filme či v rozhlase a za svoj plodný umelecký život stihla stvárniť približne 80 postáv. Jej tvár je navždy spájaná s postavou Zuzy v Ženskom zákone, Zuzky v Statkoch zmätkoch či Evy v Bačovej žene. Zahrala si však aj kráľovské postavy Lady Macbeth či Gertrúdy v Hamletovi. Získala ocenenie Rad Ľudovíta Štúra I. triedy, prevzala si ocenenie Kvet Tálie a rovnako získala Cenu Extra plus za prácu v prospech SR.

Rodáčka z Trenčína však momentálne leží pripútaná na lôžku v starobinci, kde sa aktuálne teší pozeraniu televízora či rodinným návštevám, foto >>>TU <<<. Hereckí kolegovia jej éry už podľa jej slov nežijú, pozdraviť však nechala aspoň vitálnu Marínu Kraľovičovú, ktorá získala špeciálne ocenenie na Slovenke roka 2019. O svojom zdravotnom stave však hovorí nerada: “Nechcem nikoho zaťažovať. Každý z nás je inak postihnutý, každý je na tom inak aj psychicky. Je to s nami už ako s malými deťmi,” priznáva smutne pre Plusku.

Vo svojom úctyhodnom veku už pomýšľa legenda aj na smrť a bez okolkov priznáva, že už nevládze: “Ak už nemám čím prispievať, aký ma vý­znam, že tu ešte stále som? Len majú sestričky so mnou kopu roboty.” Slovákom a fanúšikom posiela skromná a milá herečka na záver krásny a dojemný odkaz: “Môjmu milovanému obecenstvu, všetkým Slovákom, ktorí na mňa ešte nezabudli, prajem, aby mali radi krásu, dobrú literatúru, aby sa tešili, že majú prácu a aby ju robili s radosťou. A tí, ktorí prácu nemajú, aby ju čím skôr mali. Som veľký optimista a ničoho sa nebojím. Ani odchádzania. Keď človek takto leží vo dne v noci, myslí aj na ten obrovský priestor nad všetkými vesmírmi… To je ľudský život. Mala som ho krásny. A za ten ďakujem. Za všetko ďakujem. Za všetko,” dodáva herečka s úsmevom, hoci sa po jej slovách človeku tisnú slzy do očí.

Eva Kristínová v roku 2013
Herecká legenda v roku 1996

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YouTube/RTVSOfficial, Slovѣni Slovѣnsko, Televízia Joj