Tragédia v Handlovej, ku ktorej došlo vo štvrtok v nočných hodinách, sa hlboko dotkla aj známej slovenskej herečky žijúcej v Čechách. Požiar 11-poschodovej bytovky si vzal štyri ľudské životy, pričom smrti unikol v čase incidentu jej synovec, ktorého sa podarilo zachrániť.

Vo štvrtok v skorých ranných hodinách došlo v Handlovej k obrovskej tragédii. Požiar 11-poschodovej bytovky si napriek snahe hasičov a záchranárov zobral štyri ľudské životy, manželov vo veku 46 a 48 rokov, ako aj žien vo veku 40 a 65 rokov. Plamene vyšľahli v jednom z bytov na 5. poschodí a následne došlo k evakuácii približne 200 vystrašených obyvateľov.

Chvíle hrôzy prežila aj slovenská herečka Yvetta Blanarovičová, ktorá už roky pôsobí u českých susedov. V bytovke, kde k incidentu došlo, totiž býva aj jej synovec, ktorý sa v tom čase nachádzal doma. Ten mal v deň tragédie priviesť domov svoju milovanú partnerku s novonarodeným bábätkom. “Našťastie ich v ten osudný deň nepustili. V noci začalo horieť,“ priblížila herečka na sociálnej sieti.

Synovec v noci zistil, čo sa deje a snažil sa z bytu utiecť: “Tlaková vlna ho zmietla pri otvorení dverí späť do bytu,” opísala chvíle hrôzy. Napokon sa ho, našťastie, podarilo zachrániť spolu s ostatnými. “Keby šiel smerom dole, po schodoch… mal šťastie, na rozdiel od susedov,” zamýšľa sa Blanarovičová. Polícia príčiny a okolnosti tragédie aj naďalej vyšetruje.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Yvetta Blanarovičová official, Mesto Handlová