Je absolventkou bratislavského Konzervatória a vďaka svojmu jedinečnému talentu sa stala hviezdou spevohry Divadla Nová scéna v Bratislave. Má za sebou oslnivú kariéru, no po dvadsiatich rokoch sa rozhodla prehovoriť o krivde, ktorú dodnes považuje za najväčšiu ranu v jej živote.

Dychberúci spev Gréty Švercelovej zaznel v mnohých operách i muzikáloch. V priebehu rokov spolupracovala s mnohými režisérmi, hercami a diváci si ju zamilovali. Jej celoživotná obeta pre divadlo však nebola ocenená tak, akoby očakávala.

V roku 1999 totiž prebehli v divadle Nová scéna veľké čistky, ktoré zasiahli aj sólistku operného súboru. Aj napriek tomu, že v tom čase sa snažila reagovať na zlé správy so vztýčenou hlavou, dnes prehovorila o emóciách, ktoré ňou lomcovali. „Mala som už len štyri roky do dôchodku a odrazu ma vyhodili. A spolu so mnou celý súbor. Účinkovala som tam viac ako tridsať rokov vo všetkých hrách a zrazu koniec. Ani vo sne by mi nenapadlo, že takto nemilosrdne poletím,“ otvorene povedala Gréta pre plusku.sk.

Neprávosť zo strany vedenia divadla ju dohnala k radikálnemu kroku, keďže sa odsťahovala z Bratislavy do rodičovského domu v Brodzanoch, kde žije dodnes. Aj napriek tomu, že je 72-ročná speváčka už na dôchodku, pracuje ako pedagogička na súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk  |  Foto: Facebook/Divadlo Nová Scéna, YouTube  |  Video: YouTube