V jej rodine sa už dvakrát stretli s pozitívnym nálezom rakoviny. Pred pätnástimi rokmi ju úspešne prekonal jej otec, no pred dvoma rokmi jej žiaľ podľahol starý otec. Teraz nenechá nič na náhodu a pravidelne chodí na preventívne prehliadky. 

Moderátorka jojkárskej relácie Top Star Soňa Skoncová prezradila, že len nedávno jej priateľ Robo našiel na prsníku malú hrčku. “Kontrolu” robí vraj často a spájajú tak príjemné s užitočným. Slovenská modelka sa zľakla a snažila sa čo najrýchlejšie dostať na lekársku prehliadku.

Našiel tam niečo a dokopal ma na kontrolu k lekárovi. Mala som strach, ale nešla som do toho s tým, že budem chorá. Povedala som si, že to nič nebude, a našťastie sa to potvrdilo. Napokon to bola nejaká bežná vec, zväčšená uzlina. Ale nebolo mi všetko jedno,” zaspomínala si Soňa pre Šarm.

Keď mal pred dvoma rokmi rakovinu otec, jej rodina zmenila jedálny lístok. Soňa sa odvtedy snaží jesť menej mäsa a viac si dopraje ryby alebo morské plody. Dôležité sú tiež pravidelné prehliadky u lekára a nepodcenenie situácie.
Soňa Skoncová sa aj kvôli tomuto stala novou tvárou AVON Pochodu proti rakovine prsníka.

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram