Tragédia na Zochovej otriasla celým Slovenskom a len dnes pochovali poslednú z piatich mladých obetí. Internetom sa pred pár dňami začali šíriť zábery muža podobného Dědečkovi, ktorý mal sadnúť v Pezinku opäť za volant, no odhalilo sa, že ide o hoax. Do Slovákov sa aktuálne obula slovenská moderátorka, ktorá zaujala k veci jasný postoj.

Obvinený Dědeček si uvedomuje svoju vinu a napriek tomu, že je stíhaný na slobode, ho už onedlho neminie pobyt za mrežami, kde môže stráviť mnoho rokov až doživotie. Rodiny obetí, ako aj mnohí Slováci, však pociťujú obrovskú krivdu po tom, ako športového funkcionára nechali súdy na slobode a petíciou žiadajú o jeho potrestanie.

Dokonca sa hovorí i o vyhrážaní sa šoférovej rodine či policajnej ochrane. Do chúlostivej témy sa obula slovenská moderátorka Becca, ktorá pôsobí vo Voyo News a ako rádiová spíkerka. Slovákov zvozila za ich reakcie, v ktorých žiadajú často Dědečkov život: „Včera som hovorila, že nenávisť a zloba sa vždy vracajú ako bumerang. Túžbou po pomste a nenávisťou nikomu nepomôžeme. Ani smútiacej rodine nevráti blízkych. Hromadný online lynč,“ uviedla na sociálnej sieti.

Spíkerka je presvedčená, že žiadny trest už tragédiu neodčiní, vrátane popravy či 100-ročného pobytu v base, hoci sa obvineného a jeho skutku nijakým spôsobom nezastáva. „Na jednej strane odsudzujeme konanie, ktoré zapríčinilo smrť 5 ľudí, no zároveň ju niekomu želáme (a je jedno, že “správnej osobe”),“ pripomenula Becca, ktorá hovorí, že „rozdeľovať sa na dva tábory a odmietať rozumieť je náš nový koníček“.

V komentároch sa do nej spätne obula kamarátka jednej z obetí, Vanessa, ktorej reakcia bola medzičasom zmazaná: „By som chcela, aby si v piatok stála ako ja na pohrebe Natty, jednej z obetí a mojich najbližších kamarátok, a videla jej mamku štyrikrát na pokraji kolapsu… Jej ocka ako vykríkol, keď Natálku dávali do jamy a vravel: “Ty ležíš v zemi a on doma v teplej posteli.“ Možno potom by si sa zamyslela nad týmto svojím úchylným názorom, alebo keby si Natálku videla ležať v truhle úplne zmrzačenú,“ odkázala podľa portálu Zregión.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bratislava.zoznam.sk │ Foto: IG/becca_tojeona, Televízia Markíza