Slovenská nemocnica VARUJE: Viacero detí sa predávkovalo TÝMTO liekom!

Dátum:

V nemocnici na Kramároch došlo v posledných dňoch k viacerým alarmujúcim prípadom predávkovania známym liekom medzi deťmi. Ako zverejnil na sociálnej sieti Národný ústav detských chorôb, išlo o úmyselnú intoxikáciu zo strany detí. 

Národný ústav detských chorôb v Bratislave varuje verejnosť pred znepokojivým „trendom“ medzi deťmi a mladistvými. Na sociálnej sieti zverejnil pred pár hodinami status, v ktorom odhalil, že viacerí lekári zaznamenali zvýšený počet otráv liekmi. „Lekári Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v posledných dňoch zaznamenali zvýšený počet detí úmyselne intoxikovaných liekmi s účinnou látkou paracetamol,“ uviedol.

Na urgentnom príjme mali pritom len počas uplynulého týždňa prijať 4 deti, ktoré sa úmyselne intoxikovali liekmi s obsahom paracetamolu v kombinácii s ďalšími liekmi. Tri deti užili paracetamol v toxickej dávke a museli byť hospitalizované. Jedno z nich bolo po liečbe prepustené do domácej starostlivosti.

Ústav varuje, že intoxikácia paracetamolom je nebezpečná kvôli neprítomným úvodným symptómom a následnému možnému trvalému poškodeniu pečene už po 24 hodinách. Symptómy zahŕňajú bolesti brucha aj zvracanie. V kombinácii s kofeínom sa pridáva aj búšenie srdca, závrate, kŕče či poruchy vedomia. „Úmyselné intoxikácie liekmi, prípadne v kombinácii s inými látkami, majú vo všeobecnosti stúpajúcu tendenciu a lekári ich sledujú už u detí od 12 rokov, ktoré ich užijú s úmyslom ublížiť si,“ dodávajú alarmujúcu štatistiku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Národný ústav detských chorôb

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...