Milióny žien po celom svete si museli prejsť hroznou tragédiou, keď pri pôrode priviedli na svet mŕtve bábätko. Mnohé z nich trpia potichu a nechcú o svojej skúsenosti i bolesti hovoriť na verejnosti. To však nie je prípad slovenskej političky, ktorá nabrala odvahu a opísala jedno z najťažších období v živote.

Anna Záborská sa opäť snaží zaťažovať parlament návrhmi spojenými so sprísnením interupcií. Práve táto téma dlhé roky rozdeľuje spoločnosť, no 74-ročná poslankyňa naďalej trvá na zmene zákona, ktorý blahosklonne nazýva pomocou. Súčasné štatistiky, podľa ktorých od roku 1997 klesol počet potratov takmer o 57 %, ju zrejme nezaujímajú.

Absolútny nesúhlas s návrhom členky strany OĽaNO už niekoľkokrát vyjadrila europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Neskrýva hnev, a zároveň sa rozhodla podeliť s mimoriadne bolestivou skúsenosťou. ,,Bola som v siedmom mesiaci tehotenstva, keď odrazu ustali pohyby a ja som vedela, že sa niečo stalo. Lekárka povedala, že dieťa je mŕtve a ja musím ísť okamžite do nemocnice,“ prezradila bývalá saskárka.

Lekárka jej následne chcela vyvolať pôrod, no rodáčka z Bratislavy si tento scenár nevedela predstaviť, keďže po pôrode by nepočula plač, ale iba ticho. Chcela byť pod celkovou narkózou, no osud to zariadil inak a prirodzene dostala kontrakcie. Porodila takmer na chodbe, pričom išlo o chlapca bez známok života. Domov tak odchádzala bez synčeka, v dôsledku čoho bola v zlom psychickom stave.

Podľa jej slov nedostala ponuku stretnúť sa s psychológom či psychiatrom, ktorý by jej pomohol preniesť sa cez toto nešťastie. ,,Mohli by ste riešiť toto, pani Záborská, ako pomôcť ženám po strate dieťaťa. A myslím si, že v mnohých prípadoch potrebuje pomôcť aj žena po interrupcii. Verím, že žiadna žena nejde na potrat lebo chce. Ide tam preto, že musí,“ odkázala seniorke s dovetkom, že by sa taktiež mohla skôr zaoberať energetickou krízou, ktorá dostáva už teraz Slovákov na kolená.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Politička po bolestivej skúsenosti napokon porodila svoje tretie dieťa – Jakubka

Zdroj: FB/Lucia Ď. Nicholsonová  |  Foto: FB/Lucia Ď. Nicholsonová, Pixabay