Strana Smer-SD sa rozhodla zbierať podpisy na referendum o predčasných voľbách, no došlo k nečakanej komplikácií. Napokon prišlo zo strany Roberta Fica na tvrdé obvinenia spojené s plánom podať žalobu na predstaviteľov Slovenskej pošty. Tá okamžite reaguje!

Šéf smerákov na tlačovej besede oznámil, že petičná akcia narazila na “zádrhel“ v podobe označenia doručených obálok. Podľa jeho slov Slovenská pošta trvá na tom, aby boli obálky označené symbolom “referendum 2021“, v inom prípade nebude doručovať obálku na uvedenú adresu v rámci P.O. Boxu.

Robert Fico je presvedčený, že ide o trestný čin marenia referenda, pričom sa rozhodol podať trestné oznámenie na predstaviteľov Slovenskej pošty. Okamžite došlo k reakcií kompetentných, ktorí sa dôrazne ohradili voči vyjadreniam predsedu opozičnej strany Smer-SD.

Na oficiálnej stránke pošty sa uvádza, že slová expremiéra spochybňujú dobré meno spoločnosti a jeho tvrdenia nie sú ničím podložené. Predstavitelia Slovenskej pošty zároveň upozorňujú, že nemajú so stranou Smer-SD žiadny zmluvný vzťah, ktorý by definoval podmienky špeciálnych spôsobov podávania a dodávania zásielok.

Zásielky však musia mať aj určité náležitosti, ktoré je nutné dodržať za akýchkoľvek okolností. ,,13 000 zamestnancov Slovenskej pošty už takmer rok pracuje v prvej línii vo vysokom zdravotnom riziku. Všetci sa usilujú, aby poskytovanie poštových služieb bolo plynulé a spoľahlivé, a preto sme presvedčení, že vyjadrenia predsedu strany Smer sociálna demokracia sa ich hlboko dotkli a nezaslúžené hrubo spochybnili ich pracovné nasadenie a odhodlanie,“ takto znejú záverečná slová v stanovisku pošty.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: posta.sk  |  Foto: YT/SME, FB/Slovenská pošta, a.s., Smer-SD