Z nedele na pondelok (10. augusta) v nočných hodinách došlo k vážnej dopravnej nehode na maďarskej rýchlostnej ceste M86. Slovenská rodina sa práve vracala z Chorvátska, keď sa nečakane na ceste objavila prekážka, ktorá sa v tme úplne stratila.

K nehode došlo pri maďarskom meste Vép tesne po polnoci, keď mladá žena s maďarskou poznávacou značkou zrejme dostala mikrospánok a narazila do zvodidiel. Pri zrážke vypadla z vozidla batéria, v dôsledku čoho bolo auto na ceste úplne neosvetlené.

Vodička vystúpila z auta a snažila sa zastaviť iné vozidlá, aby nedošlo k ďalšej nehode. K jej havarovanému autu sa blížil vodič zo Slovenska, ktorý mal v aute manželku a dve deti. Slovák sa jej mienil vyhnúť, no v dôsledku rýchlej zmeny smeru a rozliateho oleja na ceste stratil nad vozidlom kontrolu a skončil na streche.

Slovenský vodič vyliezol z auta po svojich a pomocou reflexnej vesty zastavil prichádzajúcich šoférov. Jedno z detí utrpelo vážne poranenia nôh a žene prišlo asi 20 minút po nehode nevoľno, pričom ju sanitka previezla do najbližšej nemocnice s podozrením na poranenie stavca. Dovolenka v Chorvátsku tak pre rodinu skončila skutočne inak, ako si predstavovala.

Auto ženy z Maďarska

Auto slovenskej rodiny

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: 112press.hu  |   Foto: FB/112 Emergency Press Hírügynökség