Slovenská speváčka a dcéra známych umelcov prežíva jedno z najnáročnejších období, pričom bojuje s existenčnými, ale aj zdravotnými problémami. Sama priznáva, že netuší, čo by si bez pomoci rodiny vôbec počala.

Katka je dcérou spisovateľa Ľubomíra Feldeka a glosátorky Oľgy Feldekovej, pričom sa dostala do nezávideniahodnej situácie. Tak ako mnohí umelci, ani ona nemôže koncertovať a peňazí nemá nazvyš. V už tak ťažkej dobe musí navyše riešiť aj svoj zdravotný stav, keďže dlhé roky trpí cukrovkou.

42-ročná speváčka má z tohto dôvodu retinopatiu, v dôsledku čoho jej každé tri mesiace pichajú do oka injekcie. Neustále totiž dochádza k zakrvácaniu jej očného pozadia a praskajúcim cievkam. Pri tejto diagnóze hrozí až oslepnutie! ,,Keď si oko vytvorí nové cievky, je ťažké a môže to utrhnúť celú sietnicu. Vtedy nastáva slepota. Zakrvácania vedia riešiť laserom, ale toto sa rieši injekciou do bielka,“ vysvetlila v rozhovore pre sarm.pluska.sk matka dospievajúcej Aničky.

Jej zdravotný problém nevyrieši ani operácia, pričom Katka priznáva, že pri holení nôh si ich necíti až po kolená. Dokonca si nemôže dať opätky, keďže naposledy jej palce tak zmodreli, že sa diabetologička obávala amputácie. ,,Nosím permanentne ,,crocsy“ a už sa desím zimy. Existujú vraj ,,crocsy“ aj na zimu, ale, bohužiaľ, momentálne nemám peniaze, aby som si kúpila nejaké topánky,“ dodala.

Katke je najväčšou oporou rodina, ktorá ju podporuje aj finančne a partner Richard Šimurko pracujúci ako učiteľ. Nezarobí veľa, a taktiež platí svojej mame pobyt v domove sociálnych služieb. Rovnako ako jej mama, aj ona je však bojovníčka a neplánuje všetko len tak vzdať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Ivan Štemlák, Katka Feldeková, Antón Šmotlák