Pandémia koronavírusu zasiahla aj umelcov, ktorí sa snažia apelovať na vládu SR, aby bola aj im poskytnutá finančná pomoc. Zatiaľ čo viacerí čakajú na zázrak, iní si veľmi rýchlo uvedomili, že je nutné konať a vykonávať aj prácu, ktorá im možno nie je pochuti.

Je to iba pár dní, čo sa česká herečka Barbora Mottlová verejne priznala, že momentálne pracuje ako predavačka za kasou v Samoške. ,,Nesedím doma na zadku a nečakám, až mi dôjdu peniaze. Nedám sa od nikoho vyživovať, a keď mám zdravé nohy a ruky, nebudem si požičiavať. Nájom sa sám nezaplatí,“ napísala na sociálnej sieti.

Zo dňa na deň prišla o prácu aj slovenská speváčka a herečka Dagmar Rostandt, ktorú môžete poznať z muzikálov Dracula, Johanka z Arcu alebo Mníšky. Spoločne s kamarátkou Ingrid, ktorá pracuje ako divadelná kostymérka, sa rozhodli pre čistenie áut. ,,Musím platiť účty, musím z niečoho žiť, živiť dieťa, platiť nájom, takže napadlo mi, že je to lepšie, ako žobrať niekde o peniaze alebo čakať, čo štát vymyslí. Ja nie som z tých ľudí, čo čakajú,“ uviedla známa blondínka pre tvnoviny.sk.

Ingrid totiž vlastní tepovacie stroje, ktoré momentálne naplno využíva. Kompletné čistenie jedného auta trvá okolo piatich hodín, no dámy si nemôžu vypýtať vysoké honoráre. Takmer každého totiž zasiahla pandémia predovšetkým po ekonomickej stránke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk, Facebook/Marian Greksa, Dagmar Rostandt