Slovenská speváčka nikdy nemala problém hovoriť o svojom duševnom zdraví, ktoré bolo niekoľkokrát výrazne nalomené. Pred vianočnými sviatkami sa jej zdravotný stav opäť zhoršil, v dôsledku čoho bola hospitalizovaná na psychiatrii.

Slovenská speváčka Katarína Šimurka Feldeková bola ešte pred pár dňami hospitalizovaná v nemocnici na oddelení psychiatrie. Dôvodom bol jej dlhodobý problém s nespavosťou, a taktiež prepracovanosť. Aj napriek tomu, že sa počas pandémie koronavírusu nemohla tešiť z mnohých koncertov, práce mala viac ako dosť.

K zhoršeniu jej psychického stavu rozhodne prispela aj liečba ochorenia COVID-19, keďže sa nakazila i jej dcéra a manžel. Podľa Kataríniných slov jej izolovanosť od ľudí neprospela a rovnako je diabetička, v dôsledku čoho potrebuje pohyb, ktorý mala v malom byte obmedzený. 43-ročnú umelkyňu tak náročné obdobie vyčerpalo a potrebovala pomoc.

Dcéra spisovateľa Ľubomíra Feldeka a glosátorky Oľgy Feldekovej už v minulosti otvorene prezradila, že jej bola diagnostikovaná bipolárna porucha. Ako jedna z mála osobností hovorila o dôležitosti duševného zdravia, pričom je táto téma na Slovensku stále viac-menej tabu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zivot.pluska.sk  |  Foto: FB/Katarína Šimurka Feldeková, Anton Šmotlák, Tomáš Picka, depositphotos