Vojna na Ukrajine prebieha už dva mesiace, pričom k dohode s Ruskom stále nedošlo napriek viacerým kolám mierových rokovaní. Po stredajšej schôdzi vlády potvrdil minister zahraničných vecí Ivan Korčok, že Slovensko pošle Ukrajine pomoc v hodnote dvoch miliónov eur.

Slovensko okrem humanitárnej pomoci poskytnutej našim východným susedom poslala na Ukrajinu aj protiraketový obranný systém S 300. Najnovšie sa diskutuje o húfniciach a ďalšej možnej pomoci. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok po stredajšom rokovaní vlády potvrdil novinku.

Naša vláda daruje vojenský materiál pre Ukrajinu v hodnote dvoch miliónov eur. Korčok dodal, že Slovensko dostane spätne preplatených vyše 130 miliónov. Napokon sa vyjadril aj k aktuálnemu vývoju situácie medzi Ruskom a Ukrajinou. Minister tlmočil, že Rusko odmieta mierové riešenia dovtedy, kým nedôjde k uznaniu anexie Krymu a odtrhnutiu Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Je však presvedčený, že federácia by urobila najlepšie, keby s vojnou skoncovala a stiahla svoje vojská z Ukrajiny. Prezidentka Čaputová nedávno potvrdila, že Slovensko pomôže aj pri vyšetrovaní vojnových zločinov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  YT/HNtelevízia │ Foto:  FB/Eduard Heger – predseda vlády SR