Na Slovensku sa začína prejavovať alarmujúca situácia v otázke ponuky bytov, keďže ceny za nehnuteľnosti sú skutočne závratné. Mnohé rodiny sú tak nútené siahať po hypotékach alebo žiť v podnájmoch, ktoré sú taktiež z roka na rok vyššie. Z tohto dôvodu vznikol plán, ktorý by mal výrazne pomôcť pri snahe nájsť si vhodné ubytovanie.

Primátor mesta Malacky Juraj Říha sa rozhodol vzniknutú situáciu riešiť a od budúceho roka sa má postaviť 300 nájomných bytov. „Nielen my vnímame ,,divokú“ situáciu na trhu s klasickými prenájmami, ktorá v dôsledku dopytu po nájme v kombinácii s nedostatočnou podporou nájomného bývania zo strany štátu spôsobila, že domácnosti musia v Bratislavskom kraji často za prenájom zaplatiť 500 až 600 eur. Takže po odpočítaní všetkých životných nákladov zostanú na hranici životného minima,“ upozornil na sociálnej sieti Říha.

Prvých 30 nových bytov sa má stavať už v budúcom roku na Jánošíkovej ulici. Nájmy by sa mali pohybovať na úrovni 200 eur, pričom primátor dúfa, že týmto spôsobom bude vyvíjaný tlak na zníženie cien klasických prenájmov. ,,Svoje budúce bydlisko by si tu mohlo nájsť až 300 rodín s deťmi, mladých ľudí a slobodných mamičiek,“ nadšene dodal cieľavedomý muž.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ludiapremalacky.sk |  Foto: Facebook/Juraj Říha, Facebook/Prenájom Malacky, Pixabay