Predavačky, ktoré okrem vykladania a blokovania tovaru zachraňujú životy? Hrdinky z potravín v mestskej časti Nitra privolali políciu pri podozrení, že ich stály zákazník môže byť v ohrození života. Pravidelné nákupy vystriedala jeho trojdňová absencia v obchode a vyplašila pracovníčky natoľko, že k zákazníkovi poslali záchranné zložky. Zachránili mu tým život! 

Byť stálym zákazníkom potravín v Nitre sa skutočne oplatí. Na vlastnej koži si to overil starší pán, ktorý sa po pravidelných nákupoch v predajni 3 dni neobjavil, čím vzbudil pozornosť predavačiek. Tie zalarmovali políciu a zachránili mu tým život.

O prípade informuje facebookový profil Útulok Nitra, ktorý sa na záchrane významne podieľal. Na dvore majiteľovho pozemku boli totiž dvaja psy, ktorí svojho pána chránili, pričom jeden z nich bol 50-kilový strážny Cane Corso: „Na ten pohľad, ktorý sme zažili už veľakrát, si nikdy nezvyknete. Vstupujete do domu a na konci chodby vidíte ležať na zemi bezvládne telo majiteľa v neprirodzenej polohe. V mysli si vravíte: zase ďalší osamelý chudák, čo zomrel sám bez pomoci, len so svojimi psíkmi. Veľký pes stále sedí vedľa svojho pána a bráni si ho do poslednej chvíle,“ informuje Útulok Nitra.

Tento príbeh sa však skončil šťastne: „V tom štekote a vrčaní zrazu počujete z posledných síl tichý hlas majiteľa: „Pomóc, tu som spadnutý. Prosím, pomôžte. Nevládzem.“ Bez ohľadu na riziko okamžite vyrážame dopredu. Havino zaistený na odchytovej vôdzke a policajt za mnou kričí na kolegov. Ten pán žije, rýchlo RZP!“

Starý pán objasnil polícií, že nešťastne spadol a nedokázal sa už postaviť ani si privolať pomoc. Čakal na zemi bez jedla a vody, pričom aj po príchode záchranných zložiek mal najväčšiu starosť o psíkov. O tie sa postarajú pracovníci Útulku Nitra až do doby, kým sa ich majiteľ zotaví.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Útulok Nitra