Je to vôbec realita? Hoci žijeme v 21. storočí, je možné, že slovenské rodiny sa budú musieť na niekoľko týždňov rozlúčiť s dodávkou plynu. Nepríjemnú odstávku pocítia starší ľudia, no aj rodiny s deťmi vo veľkom slovenskom meste.

Poriadne nepríjemne prekvapení a zaskočení ostali pred pár hodinami Slováci, ktorí žijú v Nitre. Až na troch uliciach má totiž SPP rekonštruovať plynové potrubie. Na tom by nebolo nič zvláštne, no na ozname, ktorí si prečítali všetci obyvatelia, je napísané, že odstávka plynu má trvať celý mesiac!

Rodiny s deťmi či starí ľudia tak zrejme budú musieť niekoľko týždňov variť na dvojplatničke, prípadne si poradiť inak. Odstávka, ktorá má trvať od 15. júla až do 18. augusta, sa pritom dotkne ulíc Lúčna, Brezová a Topoľová. Po skončení prác si navyše obyvatelia musia sami zabezpečiť otvorenie hlavného uzáveru plynu, pričom netušia žiadne podrobnosti. Pobúrení Nitrančania ale stále neveria, že ide o realitu a niektorí dúfajú, že na oznámení je len dátumový preklep: “Strašné, mesiac bez plynu, prázdniny, deti doma,” rozčuľuje sa jedna z mamičiek.

Oznaqm pobúril rodiny v Nitre

Zdroj: Facebook/Chrenová │ Foto: Facebook/Chrenová, Pexels, Wikipedia