V období letných dovoleniek je letecká preprava vyťažená omnoho viac ako je tomu počas iných mesiacov. Slovenské aerolinky robia všetko preto, aby sa vyhli nepriaznivým situáciám, no ani to sa vždy nepodarí a potom si musia veľakrát vypočuť nemiestne pripomienky nahnevaných cestujúcich. Podobná situácia sa stala pred pár dňami i na letisku v Košiciach.

Lietadlo s dovolenkármi smerujúcimi 29. júla z bulharského Burgasu muselo byť pre nepriaznivé poveternostné podmienky krátko pred treťou ráno odklonené z plánovaného pristátia na Sliači na letisko v Košiciach. Cestujúcim si tak návrat z dovolenky predĺžili o niekoľko hodín.

“Lietadlo spoločnosti Bulgaria Air letiace na charterovej linke Burgas – Sliač v skorých ranných hodinách v sobotu 29. 7. nemohlo na Sliači pristáť z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok (hustá hmla) a bolo presmerované k nám do Košíc. Pre 107 cestujúcich sme zabezpečili autobusovú dopravu na Sliač. Lietadlo následne odletelo prázdne do Burgasu.” uviedol pre portál Topky.sk manažér letiska Juraj Toth.

Správu priniesli: Topky.sk | Foto: airportkosice.sk