Uplynulú noc otriasla susednou Českou republikou tragédia, pri ktorej prišli o život štyri osoby. Momentálne prebiehajú na južnej Morave masívne záchranné práce, pričom zložky neustále hľadajú v ruinách prípadné ďalšie obete ničivého tornáda.

Celé Česko i Slovensko v uplynulých hodinách upriamilo pozornosť na nešťastie na Morave, kde sa vo večerných hodinách vytvorilo devastujúce tornádo. Desiatky mužov a žien muselo byť okamžite ošetrených v okolitých nemocniciach, avšak, žiaľ, o život prišli aj štyri osoby. Z rozsiahlych následkov sa budú obyvatelia najviac postihnutých obcí spamätávať ešte mesiace, pričom škody sú vyčíslené na milióny českých korún.

Okrem miestnych záchranných zložiek však svoje sily ponúkli i pracovníci Hasičského a záchranného zboru zo Slovenska, ktorý vyčlenil desiatky hasičov okamžite schopných odísť v prípade potreby na pomoc do postihnutých lokalít. „Príslušníci HaZZ sú v prípade potreby pripravení okamžite vyraziť a poskytnúť cezhraničnú pomoc so špeciálnou technikou v rámci MUSAR (Modul pátracích a záchranárskych činností stredného rozsahu v mestskom prostredí). Hasiči sú momentálne dislokovaní na Záchranných brigádach HaZZ v Malackách, Žiline a Humennom a na Krajských riaditeľstvách HaZZ v Bratislave, Trnave, Žiline a Trenčíne,“ uviedol HaZZ.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: HaZZ | Foto: FB/HZS Jihomoravského kraje