Ilustračná foto

Dlhoročná obľúbená divadelníčka v utorok zomrela. Kolegovia na ňu spomínajú iba v dobrom.

Dlhoročná súčasť martinského divadla Jela Kašková zomrela. Smutnú správu oznámilo práve jej obľúbené Slovenské komorné divadlo“So zármutkom oznamujeme, že nás 25. 10. 2016 vo veku 68 rokov navždy opustila naša dlhoročná kolegyňa a priateľka Jela Kašková,” informujú na svojom webe. Už je známy aj dátum poslednej rozlúčky. Tá bude v pondelok 31. 10. o 15 hod. v evanjelickom kostole v Matine, v mestskej časti Záturčie. Smrť Kaškovej zobrala aj známych hercov.

Kašková bola dlhé roky súčasťou divadla

Eva Pavlíková si s ňou bola veľmi blízka a ťažko sa s tým vyrovnáva. “Veľký smútok cítim. Bola si súčasťou našej rodiny. Bola si mi priateľkou, kolegyňou, bútľavou vŕbou. Zdieľala si s nami naše radosti, žiale, úspechy aj prehry. Vždy si tu bola pre druhých. Bola si divadelníčkou telom aj dušou, bola si krásnym, láskavým, obetavým človekom,” prehovorila Pavlíková.

Dodala, že nečakali, že ich tak skoro opustí. Všetko sa vraj zomlelo veľmi rýchlo. Tak, že už jej nevedeli pomôcť. “Nech ťa tam hore aspoň blaží pocit, že tvoj život nebol márny. A že tá stopa, ktorú si zanechala v našich srdciach je hlboká. S láskou budeme na teba spomínať, až kým sa nenaplní aj náš čas a stretneme sa tam hore,” zdôverila sa úprimne nitrianska herečka.

S Evou Pavlíkovou si boli veľmi blízke

Bibiana Ondrejková si tiež zaspomínala na chvíle, ktoré spolu prežili. “Drahá milá Jela. Našich niekoľko chvíľ bolo tiež krásnych. Moji Cigáni v martinskom divadle. Jej podpora a potom blízkosť pri každom stretnutí. Odpočívaj v pokoji. Je mi smutno,” vyjadrila sa Ondrejková.

Zaspomínala si aj Ondrejková

Kašková podľa informácií pluska.sk podľahla rakovine. Kamarátka známych hercov bola členkou Slovenského komorného divadla v Martine aj herečkou divadla v Kláštore pod Znievom.

Zdroj: pluska.sk, Facebook | Foto: commons.wikimedia.org