Desiatky slovenských umelcov sa rozhodli, že sa nebudú iba prizerať konaniu koaličných partnerov a pre Igora Matoviča si pripravili verejnú výzvu. Je zrejmé, že im záleží na stabilnej politickej situácii v krajine a vidia iba jediné východisko.

Herec Richard Stanke a spisovateľ Ján Štrasser pripravili výzvu pre Igora Matoviča, pod ktorú sa podpísalo takmer 80 známych osobností. Petícia dostala názov ,,Veľký krok pre Slovensko“. V dokumente upozorňujú politika, že ich mnohé rozdeľuje, no jedno ich predsa len spája. Nikto z nich totiž nechce návrat strany Smer-SD v plnej sile s podporou fašistov.

Od ministra financií oficiálne požadujú, aby odišiel zo svojho postu. „Oceňujeme to, čo ste od volieb v roku 2020 pre návrat spravodlivosti a právneho štátu urobili, no teraz treba pre Slovensko a jeho občanov urobiť viac – treba priniesť obeť. Tou obeťou je Vaše odstúpenie z postu ministra vlády Slovenskej republiky. Vieme, že to nie je ľahké, ale veríme, že ste toho schopný,“ prečítal úryvok z petície Stanke v rozhovore s novinárkou Monikou Tódovou.

Následne pripomenul pamätnú vetu Neila Armstronga, keď sa dostal ako prvý človek na povrch Mesiaca. ,,Je to malý krok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo.“ Obľúbený herec požiadal Matoviča, aby slovo ľudstvo nahradil slovom Slovensko a urobil ten krok.

Celé vyjadrenie Richarda Stankeho

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: TV Markíza, IG/todovamonika  |  Video: IG/todovamonika