Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je naďalej témou, ktorá extrémne polarizuje slovenskú spoločnosť. Názory na rôzne značky vakcín nemôžu byť odlišnejšie. Najnovšie sa k vakcinácií vyjadrila rímskokatolícka cirkev, ktorá zverejnila jednoznačné stanovisko.

Rímskokatolícka cirkev počas pandémie iba zriedka súhlasila s nariadeniami vlády či Úradu verejného zdravotníctva SR. Nie je to tak dávno, keď štát nariadil kňazom, aby prestali verejne sláviť sväté omše. Reakciou bolo upozornenie zo strany cirkvi, že vydať takýto zákaz môžu iba biskupi.

Katolícki biskupi však v súvislosti s očkovaním ťahajú za rovnaký koniec s vládou. V oficiálnom stanovisku oznámili, že vakcináciu absolvoval aj Svätý Otec František i emeritný pápež Benedikt XVI. Aj napriek tomu, že cirkev rešpektuje slobodné rozhodnutie každého človeka, očkovanie považuje za prospešné.

Taktiež si cení prácu lekárov a vedcov, ktorí to v súčasnej dobe nemajú ľahké. ,,Svätá Stolica sa dlhodobo angažuje za dostupnosť vakcín zhotovených etickým spôsobom, a to nielen pre bohaté krajiny, ale aj pre chudobných a marginalizovaných,“ uvádzajú na ich oficiálnej stránke, pričom biskupi už majú byť proti koronavírusu zaočkovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tkkbs.sk  |  Foto: Pixabay