Skupina známych slovenských spevákov a umelcov sa rozhodla pre nečakaný krok. Vedeniu RTVS napísali otvorený list, v ktorom zverejnili požiadavku na nový formát diskusií o Covide. Popri uznávaných lekárskych a epidemiologických kapacitách chcú do štúdia prizvať aj ľudí z opačného názorového tábora.

Hoci vedci aktuálne varujú pred možným príchodom tretej vlny pandémie a upozorňujú aj na možné mutácie a vznik Covidu-22, skupina slovenských umelcov sa rozhodla napísať vedeniu RTVS nečakaný otvorený list. V ňom pod iniciatívou Hovorme spolu  žiadajú, aby v nasledujúcich týždňoch prebehlo vo verejnoprávnej televízií 5 diskusií o Covide za celkom nových podmienok.

Popri známych a uznávaných autoritách ako profesor Krčméry, Jarčuška, Mikas, ale aj exminister Krajčí či matematik Kollár by chceli vidieť na opačnej strane stola ľudí z protiľahlého názorového spektra. Do diskusie by tak chceli prizvať mená ako profesor Hrušovský, doktor Mesík, Bukovský alebo právnik Drgonec. Diskusia, v ktorej by sa nachádzalo 4 – 6 pozvaných hostí z obidvoch strán, by tak bola vedená tými, ktorí opatrenia obhajujú, ale aj nepodporujú.

Pod petíciu sa podpísali členovia skupiny Maduar, bratia Matyinkovci, Fredy Ayisi, Marián Čekovský, Milan Markovič, Jaro Slávik, Maja Velšicová či Marian Greksa. Nechýbajú však ani mladšie ročníky či Miss Slovensko. Ich iniciatíva sa ale na sociálnej sieti nestretla len s pozitívnym ohlasom a primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský či primár Jakub Hložník z bratislavskej nemocnice pozývajú odporcov opatrení na diskusiu rovno pri lôžku pacienta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hovormespolu.eu │ Foto: YT/Ladislav Matyinko, RTVS