Slovenskí speváci a umelci napísali LIST do RTVS: O Covide chcú…!

Dátum:

Skupina známych slovenských spevákov a umelcov sa rozhodla pre nečakaný krok. Vedeniu RTVS napísali otvorený list, v ktorom zverejnili požiadavku na nový formát diskusií o Covide. Popri uznávaných lekárskych a epidemiologických kapacitách chcú do štúdia prizvať aj ľudí z opačného názorového tábora.

Hoci vedci aktuálne varujú pred možným príchodom tretej vlny pandémie a upozorňujú aj na možné mutácie a vznik Covidu-22, skupina slovenských umelcov sa rozhodla napísať vedeniu RTVS nečakaný otvorený list. V ňom pod iniciatívou Hovorme spolu  žiadajú, aby v nasledujúcich týždňoch prebehlo vo verejnoprávnej televízií 5 diskusií o Covide za celkom nových podmienok.

Popri známych a uznávaných autoritách ako profesor Krčméry, Jarčuška, Mikas, ale aj exminister Krajčí či matematik Kollár by chceli vidieť na opačnej strane stola ľudí z protiľahlého názorového spektra. Do diskusie by tak chceli prizvať mená ako profesor Hrušovský, doktor Mesík, Bukovský alebo právnik Drgonec. Diskusia, v ktorej by sa nachádzalo 4 – 6 pozvaných hostí z obidvoch strán, by tak bola vedená tými, ktorí opatrenia obhajujú, ale aj nepodporujú.

Pod petíciu sa podpísali členovia skupiny Maduar, bratia Matyinkovci, Fredy Ayisi, Marián Čekovský, Milan Markovič, Jaro Slávik, Maja Velšicová či Marian Greksa. Nechýbajú však ani mladšie ročníky či Miss Slovensko. Ich iniciatíva sa ale na sociálnej sieti nestretla len s pozitívnym ohlasom a primár z považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský či primár Jakub Hložník z bratislavskej nemocnice pozývajú odporcov opatrení na diskusiu rovno pri lôžku pacienta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: hovormespolu.eu │ Foto: YT/Ladislav Matyinko, RTVS

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...