Slovenskí veriaci sú v slzách po dvoch veľmi smutných správach. Na večný odpočinok náhle odišli až dvaja významní kňazi. Správu priniesla Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska. Kým jeden pôsobil v Žilinskej diecéze, druhý bol obľúbeným farárom v Brezovej.

Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska priniesla pred pár dňami smutnú správu pre mnohých veriacich. Na večný odpočinok náhle odišli až dvaja významní kňazi. Stanislav Bukovan poslednýkrát vydýchol 10. marca vo veku 83 rokov a pôsobil ako kňaz v Žilinskej diecéze. Rodák z Čadce bol vysvätený v roku 1972 v Bratislave. Pôsobil aj ako kaplán v Dvorníkoch nad Váhom a Trnave, neskôr v Nesluši. Administrátorom bol v Smoleniciach a Hornom Vadičove.

Vo veku 44 rokov mal 10. marca po infarkte zomrieť rímskokatolícky kňaz Ján Kliment. Duchovný z Bratislavskej arcidiecézy pôsobil v Brezovej a narodil sa v Žemberovciach. Za kňaza bol vysvätený v roku 2008, pričom pôsobil aj v Rohožníku, Brezovej pod Bradlom, v Pezinku, v Bratislave- Dúbravke a v Petržalke. Venoval sa taktiež práci s mládežou ako predseda Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy. Bol zanieteným športovcom, predovšetkým v behu a cyklistike. Pred niekoľkými dňami zarmútila fanúšikov aj náhla smrť 2 obľúbených slovenských hudobníkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: tkkbs.sk | Foto: FB/Mesto Brezová pod Bradlom, Žilinská diecéza