Polícia Slovenskej republiky sa momentálne zaoberá dopravnou nehodou, ktorá mohla skončiť mimoriadnou tragédiou. 28-ročný vodič z Michaloviec si sadol za volant pod vplyvom omamných látok, pričom ohrozil život oproti jazdiaceho šoféra.

Štátny orgán informoval verejnosť o dopravnej nehode, ktorá sa vinou 28-ročného Michalovčana mohla skončiť obrovskou tragédiou. Počas šoférovania sa mladý muž pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla zn. Škoda a pri jazde z Michaloviec do obce Zemplínska Široká spôsobil nehodu. Počas predbiehania takmer vrazil do oproti idúceho Renaultu, kde však duchaprítomný šofér okamžite zareagoval. V snahe zabrániť zrážke stočil volant a zišiel do poľa, pričom mimo vozovky skončil aj vinník nehody. Potom, čo sa s vozidlom prevrátil, prišli na miesto záchranné zložky.

„Hoci bola dychová skúška u oboch vodičov negatívna, správanie vodiča Škody počas dokumentovania dopravnej nehody sa policajtom nepozdávalo. Bola mu preto odobratá krv, v ktorej bola zistená prítomnosť metamfetamínu, amfetamínu a THC,“ uviedla polícia ohľadom Michalovčana, ktorý už čelí obvineniu za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Na cestách úradovali aj opití vodiči!

Polícia počas víkendu zasahovala aj pri ďalších nehodách, kde však hlavnú úlohu zohrával alkohol. Aj keď pravidelne apeluje na vodičov, aby pred jazdou nepožívali alkoholické nápoje, len v Trnavskom kraji odhalili 5 opitých previnilcov. Pri policajnej kontrole zastavila hliadka aj 45-ročného šoféra, ktorý po obci Chropov jazdil s neuveriteľnými 3 promile.

Nemenej výrazný pôžitok v alkohole mal v sobotu i 36-ročný muž z obce Hlinné, ktorý nedal pri vychádzaní z križovatky prednosť vozidlu idúcemu po hlavnej ceste. Aj keď sa po náraze snažil z miesta nehody odísť, znova narazil do vozidla na hlavnej ceste. Vinník nehody mal dychovú skúšku pozitívnu, dosiahla hodnotu viac ako 3 promile! Opakovaná dychová skúška bola ešte s vyššou hodnotou.

O čosi menej si vypila 44-ročná žena z mesta Krompachy, ktorá v sobotu popoludní jazdila po obci Víťaz s 2,3 promile. Na základe oznámenia bola policajnou hliadkou vypátraná a vyzvaná, aby sa dobrovoľne podrobila dychovej skúške. Vodička bola obmedzená na osobnej slobode a bola umiestnená do cely policajného zaistenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia