Slovensko aj Česko v slzách: Zomrela herečka (†75), ktorá bola legendou!

Dátum:

Vo veku 75 rokov zomrela česká herečka, ktorá stvárnila nespočetné množstvo divadelných, filmových a televíznych postáv. Informáciu o smrti umelkyne priniesla jej sestra Silvia, ktorá sa nevie zmieriť s jej odchodom. Tak výnimočná osobnosť ako ona bude rozhodne chýbať nielen rodine, priateľom, ale aj fanúšikom.

Herečka Hana Maciuchová, ktorá bojovala so zákernou rakovinou, zomrela včera (26. januára) vo večerných hodinách. V minulosti vyhrala boj nad rakovinou pŕs, no závažné ochorenie sa pred pár mesiacmi vrátilo a bolo ešte agresívnejšie.

75-ročná umelkyňa poslednýkrát vydýchla v olomouckej nemocnici, pričom posledná rozlúčka sa uskutoční v úzkom kruhu rodiny. Maciuchová bola dlhoročnou členkou pražského Divadla na Vinohradoch a vo svete filmu prerazila so slovenským režisérom Štefanom Uherom v roku 1964 s filmom Organa.

Českú herečku si môžu slovenskí diváci pamätať zo seriálov Chalupári, Žena za pultom alebo Nemocnica na okraji mesta. Mnohí si ju však obľúbili ako profesorku Miriam Hejlovú v seriáli Ulice. Jej manžel Jiří Adamíra zomrel v roku 1993. Ich manželstvo bolo bezdetné kvôli zdravotným problémom Hany.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: Twitter, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...