Meteorológovia vydali výstrahy pred intenzívnym snežením, ktoré zasiahne Slovensko už o pár hodín. Občania niektorých miest sa tak môžu pripraviť na poriadnu snehovú nádielku, pričom sa predpokladá, že napadne viac ako štvrť metra snehu.

Intenzívne sneženie môžeme očakávať v noci zo stredy na štvrtok (9. decembra). Do rána sa má rozsnežiť na celom západnom Slovensku vďaka prehlbujúcej sa tlakovej níži nad oblasťou Jadranského mora. Ojedinele budú padať aj mrznúce zrážky.

V Bratislave by malo napadnúť štvrť metra snehu. ,,Sneženie, ktoré mieri na naše územie, bude s najväčšou pravdepodobnosťou výdatnejšie, ako sa pôvodne očakávalo. Problémy môže spôsobiť predovšetkým v západnej polovici krajiny, kde by mohlo napadnúť aj viac ako 20 cm čerstvého snehu,“ uvádza iMeteo.sk.

Snehová nádielka sa však ujde aj strednému Slovensku, no na východe by mal padať mrznúci dážď. ,,Zaujímavejšie to však začne byť až popoludní, kedy sneženie začne gradovať. V celej západnej polovici bude zajtra popoludní a večer výdatne snežiť, pričom sneženie bude dosahovať intenzitu 2 až 2,5 cm za hodinu,“ upozornili meteorológovia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: imeteo.sk  |  Foto: imeteo.sk, Pixabay