Slovensko darovalo Ukrajine systém S 300: TOTO nám odkazuje Zelenskyj!

Dátum:

Počas návštevy slovenského premiéra na Ukrajine sa potvrdila informácia, že Slovensko darovalo vojnou zmietanej zemi obranný systém S 300, ktorý sa má už bezpečne nachádzať u východných susedov. Prezident Zelenskyj poslal Slovensku nadšený odkaz.

Eduard Heger vycestoval na Ukrajinu, aby sa stetol s prezidentom Zelenským, objasnil mu formy podpory zo Slovenska, pričom navštívil aj zbombardované mesto Buča. Slovenský premiér zároveň potvrdil, že sme Ukrajine darovali protivzdušný obranný systém S 300, ktorý dokáže ničiť lietadlá aj niektoré strely, ktoré atakujú krajinu zo strany ruskej armády. Radar systému má maximálny dosah 300 km, a hoci je už staršieho dátumu výroby, je stále funkčný.

Na Slovensko sme na zaistenie bezpečnosti dostali od Holandska a Nemecka 3 batérie protivzdušného systému Patriot, ktorý je oproti S 300 modernejší a štvrtú batériu nám prisľúbili USA. „Ide o zodpovedné rozhodnutie, ktorým Slovenská republika ako krajina, ktorá podporuje mier, slobodu a ochranu ľudských práv, poskytuje pomoc vo forme čisto obranného systému Ukrajine a jej nevinným občanom, pričom veríme, že tento systém pomôže zachrániť čo najviac nevinných Ukrajincov pred ďalšou agresiou Putinovho režimu,“ uviedol Heger, ktorý prízvukoval, že aj my sme v minulosti žili pod Sovietskym zväzom a o to viac si vážime slobodu, ktorú máme.

Predseda vlády poznamenal, že darovanie systému Ukrajine neznamená, že sme súčasťou ozbrojeného konfliktu. Prezident Volodymyr Zelenskyj prijal pomoc otvoreným poďakovaním, ktoré venoval Slovensku vo videu: „Slovensko podporuje Ukrajinu nielen slovami, ale aj skutočnými krokmi. Som vďačný predsedovi vlády Eduardovi Hegerovi a celému slovenskému ľudu za nevyhnutnú vojenskú pomoc, ako aj srdečné prijatie našich ľudí,“ odkázal prezident.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto:  FB/Eduard Heger – predseda vlády SR

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...