Ministerstvo zdravotníctva v sobotu vo večerných hodinách informovalo verejnosť o ďaľšom náraste počtu úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Kým za piatok avízovali rekordný počet zosnulých za jediný deň, uplynulú noc na Slovensku pribudlo šesť potvrdených úmrtí. Spolu tak evidujeme 88 obetí na predmetné ochorenie.

Potom, čo premiér Igor Matovič predstúpil pred Slovákov na tlačovej konferencii, kde informoval o celoplošnom testovaní, zverejnilo ministerstvo zdravotníctva zdrvujúce správy. Ochoreniu koronavírus podľahlo ďalších šesť pacientov, čím sa počet zosnulých navýšil na 88 obetí. 55-ročný muž zomrel v Univerzitnej nemocnici v Martine, 71-ročný muž v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, 72-ročný muž v Univerzitnej nemocnici v Martine, 75-ročný muž rovnako v tej istej nemocnici, 81-ročný muž v nemocnici v Partizánskom a 83-ročný muž vo Fakultnej nemocnici v Trnave.

V nemocniciach je momentálne hospitalizovaných 614 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 520 z nich. Na JIS je 20 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov. Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine je doposiaľ 28 268, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás vykonalo 606 149 laboratórnych testov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 20 889.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR