Slovensko je po Žbirkovej smrti v slzách: Zareagovala aj prezidentka!

Dátum:

Celé Slovensko sa v stredu (10. novembra) ponorilo do smútku v dôsledku úmrtia speváckej legendy Miroslava Žbirku. „Nemoderný chalan“, ktorý bol súčasťou domáceho šoubiznisu viac ako štyridsať rokov, skonal na následky opakovaného zápalu pľúc.

Meky Žbirka sa zapísal do slovenskej histórie hrubým písmom, pričom na jeho hitoch vyrastali doslova generácie Slovákov a Čechov. Výnimočný spevák, textár a skladateľ bol nezameniteľnou osobnosťou domácej kultúry a okrem rodiny a skalných fanúšikov jeho smrť zarmútila aj prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Na sociálnych sieťach zverejnila ich spoločnú fotografiu z roku 2019 a na hudobníkovu pamiatku napísala zopár slov. „Sveter, typické okuliare a úsmev. Vždy som mala pocit, že vôbec nestarne. Texty jeho piesní poznáme všetci naspamäť. Miloval hudbu, slovenčinu, Londýn a Beatles. Miroslav Žbirka bol a zostane legendou,“ začala svoj príspevok hlava štátu.

„Vďaka jeho nadaniu znel slovenský pop aj v časoch hlbokého socializmu absolútne svetovo. V hlave počujem jeho Baladu o poľných vtákoch a som vďačná za to, že tu s nami bol. Od pôsobenia v skupine Modus cez spoluprácu s Marikou Gombitovou, Lacom Lučeničom a aj počas sólovej dráhy vytvoril desiatky hitov, ktoré pozná celé Slovensko a Česko,“ dodala prezidentka s tým, že Miro Žbirka rozhodne nikdy nebol nemoderným chalanom, ako o tom spieval. „Naše spomienky na mladosť zostanú navždy spojené s ním. Ďakujeme, Meky,“ uzavrela Zuzana Čaputová.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...

Odkiaľ zoberie Slovensko plyn? SPP podpísal NOVÚ zmluvu s…!

Slovenská vláda spoločne s ďalšími krajinami Európskej únie zvažuje,...

Zásah Matoviča do politických diskusií? Neuveríte, čo mu prekáža!

Igor Matovič sa svojimi kontroverznými nápadmi rozhodol poriadne rozvíriť...