Celé Slovensko pred pár hodinami obletela zdrvujúca správa, ktorá hovorí o úmrtí jedného z najpopulárnejších domácich spevákov. Peter “Ďuďo” Dudák († 46), autor hudby a producent, podľahol po dlhých mesiacoch boja zákernej rakovine pankreasu, pričom jeho odchodom prišli fanúšikovia o jedného z najúspešnejších hudobníkov krajiny.

Kapelu HEX, ktorá vznikla v roku 1989, tvorila dlhé obdobie stabilná zostava v zložení Peter Dudák, Martin Žúži, Tomáš Dohňanský a Tibor Szabados. Aj keď fanúšikovia skupiny jednoduchý, no príjemný hlas frontmana milovali, počas posledných koncertov ho musel zastúpiť moderátor a spevák Peter “Šarkan” Novák. Určitá zmena na poste speváka nastala z dôvodu prepuknutia rakoviny pankreasu a jej liečenia u obľúbeného Ďuďa, ktorý však, žiaľ, svoj boj s chorobou napokon prehral.

Kapela sa dostala do povedomia fanúšikov v roku 1992, kedy vydala hit “Dobrý motýľ”, ktorý ju katapultoval medzi najpopulárnejšie slovenské formácie. Hexáci vydali dovedna deväť albumov, pričom zaznamenali úspech mnohými hitmi, ktoré doslova zľudoveli. “Maťo a Linda”, “Vetroň”, “Nikdy nebolo lepšie”, “Keď sme sami”, to je len zlomok skladieb opakovane znejúcich nielen na festivaloch, ale i v domácnostiach. Mimoriadne pozitívnu odozvu od fanúšikov si však získali aj posledným hitom “Srdce” či úvodným singlom k seriálu Oteckovia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Keď sme sami

Nikdy nebolo lepšie

Oteckovia

V piatok podvečer

Maťo a Linda

Dobrý motýľ

Foto: Hex.sk | Video: YouTube