Polícia Slovenskej republiky sa začala zaoberať mimoriadnym prípadom, pri ktorom došlo k úmrtiu spoločenského zvieraťa. Vodič bieleho Jeepu ťahal za svojim vozidlom uviazaného psa, pričom mužov zákona o predmetnom čine upovedomil priamy svedok nešťastia.

Na políciu Slovenskej republiky sa pred pár hodinami obrátil svedok, ktorý na ceste medzi Zvolenom a Sliačom zahliadol luxusné vozidlo bielej farby. Počas jazdy však zaznamenal, ako za sebou ťahá nejaký predmet, čo zdokumentoval krátkym videom. Ako neskôr zistil, za automobilom bol priviazaný pes, ktorý v tom čase nejavil známky života.

“Dnes sa na našu stránku obrátil vodič, ktorý má na autokamere záznam, ako iné auto ťahá za sebou psa. Ešte dnes išiel osobne na políciu, ktorá sa prípadom začala zaoberať,” uviedla polícia. K celému incidentu sa takmer okamžite vyjadril aj samotný majiteľ psíka, ktorý sa snažil celý incident vysvetliť ľútostivým vyjadrením.

„Ľudia, prosím vás… Toto nešťastie sa stalo dnes ráno. Kesina bol jeden z mojich milovaných psov, bola u mňa odmala, daj by som za ňu možno aj život. Pri venčení na lúke medzi Sliačom a Kováčovou mi odbehla a zachytil ju kamión. Psík bol už mŕtvy, ale ja som bol tak v strese a volal veterinárov, že som ju, chúďa, zle naložil do kufra, z ktorého pri pohýnaní vozidla vypadla a došlo k tomuto otrasne vyzerajúcemu nešťastiu. Nikdy by som toto nikomu neprial, ani nepriateľovi, preto, prosím, súďte podľa kontextu všetkých informácii. Je to, samozrejme, celé moja vina, ale ja som toho psa miloval a dal som všetko okrem 10-tich minút pozornosti, ktorú najviac potrebovala. Je mi to strašne ľúto,” uviedol k celému prípadu Peter, majiteľ mŕtveho psíka.

Zdroj: Polícia