Šport Slovensko má 1. ZLATÚ medailu z Tokia: Štefečeková zabodovala!

Slovensko má 1. ZLATÚ medailu z Tokia: Štefečeková zabodovala!

Olympijské hry v Tokiu priniesli pred malou chvíľou Slovensku prvú zlatú medailu. Zaslúžila sa o ňu výborná strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, ktorá si tak na konto pripísala už tretiu olympijskú medailu. Toto sú jej prvé radostné slová po krásnej výhre.

Strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková má obrovský dôvod na radosť. Na OH v Tokiu sa jej vo štvrtok podarilo v trape získať prvýkrát zlatú medailu. Ide o jej doposiaľ najväčší úspech, pričom striebro získala v roku 2008 v Pekingu a v roku 2012 v Londýne.

Štefečeková trafila 43 z 50 terčov, prekonala tak nový rekord a porazila Američanku Kayle Browningovú aj bronzovú Alessandru Perilliovú (San Marino). Pre RTVS prezradila svoje prvé dojmy a pocity z nádhernej a zaslúženej výhry: „Prežívam obrovskú radosť a teším sa, že sa mi finále podarilo,“ neskrýva nadšenie.

Po OH v 2012 sa stihla športovkyňa vydať a porodiť dve deti, no je jasné, že sa vrátila do hry s plným nasadením. Ako priznala, odvtedy je vyzretejšia a dospelejšia. „Teším sa, že som sama sebe dokázala, že finále viem zvládnuť a že som si dokázala udržať chladnú hlavu a vydržať do konca,“ pochvaľuje si. Na sociálnej sieti jej už zablahoželala prezidentka Zuzana Čaputová, ako aj Eduard Heger. Srdečne gratulujeme!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: spravy.rtvs.sk │ Foto: FB/Slovenský olympijský tím, Zuzana Rehak Stefecekova