V krajine zavládol veľký smútok! Na večný odpočinok odišiel ďalší novinár a ekonomický analytik vo veku 40 rokov. O jeho smrti informoval portál aktuality.sk v piatok 13. apríla. 

Róbert Žitňanský († 40) utrpel ešte vlani, 18. mája 2017 pri dopravne nehode ťažké zranenia, keď ho v Bruseli na priechode pre chodcov zrazilo auto. Už vtedy bojoval v bruselskej nemocnici o život. V auguste 2017 bol vládnym špeciálom prevezený na Slovensko. Svoj boj o život však napokon prehral. Informácia bola potvrdená aj jeho manželkou, europoslankyňou Janou Žitňanskou na sociálnej sieti.

Róbert Žitňanský vyštudoval Filmovú a televíznu fakultu na Vysokej škole múzických umení (VŠMÚ) a taktiež Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, Univerzitu sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Univerzitu Komenského v Bratislave. Bol zároveň zakladateľom hnutia Nova a pôsobil nielen ako analytik, ale tiež ako novinár.

Moderoval taktiež v minulosti ekonomickú televíznu reláciu a počas novinárskej kariéry pracoval aj pre týždenník Trend, denník Sme, rádio Slobodná Európa, týždenník Domino fórum a päť rokov bol zástupcom šéfredaktora v časopise Týždeň. V rokoch 1998 až 1999 bol poradcom podpredsedu vlády SR pre ekonomiku. O desať rokov neskôr pracoval ako analytik v Inštitúte pre dobre spravovanú spoločnosť.

Zdroj/Foto: aktuality.sk, Facebook | Ilustračné foto: pixabay.com