Na Slovensko sa po vlažnejších dvoch týždňoch opäť vracajú vlny horúčav, ktoré nás postihnú už v najbližších dňoch. Meteorológovia vydali výstrahy prvého aj druhého stupňa, takže Slováci sa musia obrniť množstvom vody a klimatizáciou.

Po chladnejších letných dňoch je to opäť tu! Na Slovensko sa vráti vlna horúčav, ktorá poteší prázdninujúce deti, no zrejme zavarí pracujúcim Slovákom, ktorí sa budú musieť obrniť množstvom vody a správne nastavenou klimatizáciou. Meteorológovia už dokonca vydali na najbližšie dni výstrahy prvého aj druhého stupňa. Horúčavy majú svoje maximum dosiahnuť v piatok.

Podľa portálu SHMÚ dosiahnu vo štvrtok najvyššie denné teploty 32 stupňov, pričom výstrahy budú vydané najmä pre západné a južné Slovensko. Ešte horúcejšie bude v piatok, kedy sa ručička teplomera vyšplhá až na 35 stupňov a bude platiť druhý výstražný stupeň, a to najmä na južnom Slovensku.

Horúčavy však nepoľavia ani cez víkend okrem nedele, kedy teplota klesne na 25 stupňov. Počas nasledujúceho týždňa však môžete taktiež očakávať teplá nad 30 stupňov. Okrem horúčav je tento rok typický aj extrémnym suchom, ktoré podľa slov meteorológov panuje až na 90 % územia. Málo zrážok má za následok suchú pôdu, ale aj vysychanie zdrojov vody, čo sa odráža i v oblasti poľnohospodárstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: shmu.sk │ Foto: shmu.sk, Pexels