Každé dieťa je jedinečné a všetky si vyžadujú špecifický prístup nielen pri výchove, ale aj vyučovaní v škole. Kým niektoré majú nadanie pre matematiku, jazyky či prírodné vedy, iné vynikajú v kreatívnych predmetoch, ako výtvarná alebo telesná výchova.

Školy sa zameriavajú na vyučovanie a výchovu študentov, z ktorých sa časom stávajú pracovníci v rôznych typoch zamestnania. Na predmetný fakt poukázala jedna z učiteliek, ktorá rodičom adresovala jedinečný e-mail. Ten dojal aj mamičku Andreu z Českej republiky, pričom ona sama pôsobí v školstve. Správa od triednej pedagogičky jej dcérky ju dojala natoľko, že sa o ňu podelila s fanúšikmi na sociálnej sieti TikTok.

„Už onedlho začnú vaše deti dostávať všetky známky. Viem, že by ste chceli, aby sa im darilo čo najlepšie, ale, prosím, pamätajte, že medzi žiakmi sedí aj umelec, ktorý nepotrebuje vedieť matematiku. Je tam budúci podnikateľ, ktorého nezaujíma prvouka alebo angličtina. Je tam športovec, pre ktorého fyzická kondícia je dôležitejšia než český jazyk. Je tu budúci lekár, ktorý možno nemá výtvarné cítenie. Ak vaše deti dostanú skvelé známky, výborne, a ak nie, prosím, neberte im ich sebavedomie a dôstojnosť. Povedzte im, že je to v poriadku, že je to iba známka. V živote ich čakajú omnoho dôležitejšie veci. Povedzte im, že bez ohľadu na to, akú známku dostanú, milujete ich a nebudete ich súdiť. Prosím, urobte to, a keď to urobíte, sledujte, ako vaše deti dobudujú svet. Jedna písomka alebo zlá známka nevezmú ich talenty a sny. A prosím, nemyslite si, že doktori a inžinieri sú jediní šťastní ľudia na svete,“ prečítala dojatá mamička prváčky Nelky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

@andrejkajulie

♬ původní zvuk – Andrea Nguyen

Zdroj: TikTok/Andrea Nguyen