Celý športový svet každoročne očakáva Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktorý pravidelne organizuje Medzinárodná hokejová federácia. Tentokrát sa budú najdôležitejšie zápasy konať práve na Slovensku, pričom skalní fanúšikovia sa už dnes môžu tešiť z novej hokejovej hymny.

Už o pár týždňov vypukne na Slovensku šialenstvo, kedy sa oči z celého sveta budú upierať práve na Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave a Steel Arénu v Košiciach. Kým doposiaľ fanúšikovia domáceho hokeja skandovali najmä skladbou Nech Bože dá, tentokrát sa do éteru dostáva úplne nový počin z dielne Kandráčovcov, Hokejová.

„Skladba Hokejová nemá ambíciu byť hymnou šampionátu. Je to predovšetkým pieseň maskota Macejka. Vznikla na motívoch populárnych ľudových piesní vrátane známeho Macejka, ktorého si pospevujú generácie Slovákov, a mixu skladieb, ktoré počúvajú fanúšikovia počas zápasov v hokejových arénach,“ povedala riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji Michaela Grendelová.

Som veľkým hokejovým fanúšikom, asi ako mnoho ďalších Slovákov. Počas stretnutí hrajú na štadiónoch rôzne chytľavé melódie, ktoré majú burcovať fanúšikov. Našiel som v nich paralelu so slovenskou ľudovou hudbou. Na ich podkladoch vznikla aj skladba Hokejová,“ dodal autor hudby Ondrej Kandráč.

Zdroj: YouTube, Facebook, Expres.sk