Slovensko zažíva jednu ranu za druhou, pričom po smrti herca Andyho Hryca (†71)českého skladateľa Ladislava Štaida (†73) prišla ďalšia zdrvujúca správa. Na večný odpočinok, žiaľ, odišiel slovenský obľúbený spevák Robert Kazík.

Vo veku 73 rokov zomrel legendárny spevák Robo Kazík, pričom smutnú správu priniesol portál Naše Topoľčianky. Niet sa čo diviť, keďže umelec pochádzal práve z tejto obce. ,,R.I.P. Robo,“ uvádza sa skromne pri jeho fotografií na sociálnej sieti.

Kazík sa dostal do povedomia Slovákov v relácií Repete, ktorá bola v 90-tych rokoch obľúbenou hudobnou šou. Jeho skladby ,,Ja keď spievam slzy tečú“ alebo ,,Marína“ sa stali obrovskými hitmi, ktoré poznajú celé generácie. Koncerty umelca boli pravidelne vypredané a albumy sa predávali ako ,,teplé rožky“.

Málokto o ňom vie, že pracoval 16 rokov na Mestskom úrade v Banskej Bystrici, pričom si vyskúšal aj pozíciu vodiča a vedúceho odboru výstavy. V období 2006 až 2010 bol dokonca viceprimátorom Banskej Bystrice. S manželkou Marienkou mal dvoch synov. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Naše Topoľčianky  |  Foto: FB/Naše Topoľčianky, SENZI, YT/Televízia JOJ, YouTube