Uplynulý víkend sa mohli Slováci potešiť vytúženému ochladeniu, ktoré bolo sprevádzané dažďom. Teploty však opäť rastú a vlnu horúčav si budú môcť obyvatelia užiť na takmer celom území. Meteorológovia však varujú, že nastane extrémne teplo, pričom pôjde zrejme o najhorúcejšie počasie v histórií mesiaca Jún.

Po príjemných dňoch, kedy teplota trochu klesla a mohli ste sa schladiť, prichádza doslova peklo. Najbližšie dni sa pripravte na poriadne horúce počasie. ,,…do západnej Európy mieri doslova extrém. Teploty budú prekračovať hranicu +40 °C a mali by padať absolútne teplotné rekordy pre mesiac Jún,“ avizuje na oficiálnej stránke meteorologický portál imeteo.sk.

Od juhozápadu bude na Slovensko prúdiť veľmi teplý až tropický vzduch. Najvyššia denná teplota sa tak bude pohybovať v rozmedzí 29˚C až 34˚C. Najväčšie horúčavy by sa mali objaviť vo štvrtok, pričom zasiahnu takmer celú našu krajinu, kde sa teplota vyšplhá na 36˚C. Je dôležité, aby ste pili dostatok tekutín a medzi 10.00 až 14.00 hod. sa nezdržovali na priamom slnku.

Horúci vzduch príde zo Sahary

Zdroj: imeteo.sk  |  Foto: imeteo.sk, Pixabay