Milovníci hudobnej relácie Repete, ktorá sa v 90. rokoch vysielala každú nedeľu, smútia. Pred pár hodinami totiž odišla na večný odpočinok obľúbená speváčka, ktorá sa dlhé roky tešila z priazne fanúšikov. Smutnú správu potvrdila jej milovaná dcéra.

Vo štvrtok (19. januára) v doobedňajších hodinách zomrela vo veku 68 rokov speváčka Terézia Pekáriková, ktorá sa zviditeľnila účinkovaním v obľúbenej relácii Repete. Podľa dostupných informácií podľahla onkologickému ochoreniu, pričom jej úmrtie potvrdila dcéra Angelika.

Pekáriková bola aj vášnivou umelkyňou. Prvé skúsenosti so sklom mala v 90-tych rokoch, keď zastupovala české firmy Vsetín a Bohemian Art Glass pri distribúcii v sklárňach. Celý proces ju natoľko zaujal, že pred 14 rokmi založila vlastnú firmu Diva Design. V priebehu rokov sa stala svetovo uznávanou dizajnérkou skla.

Talentovaná žena využívala pri svojej tvorbe finančne náročné techniky, pričom nešetrila ani na drahých meteriáloch. Sama však sklo nefúkala. Jej umelecké diela sú po celom svete, kým jeden z artefaktov vlastní aj holandská kráľovná Beatrix.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, netky.sk | Foto: FB/Pekarikova Terezia, Unsplash