Po nečakanej správe sa Slovensko opäť zahalilo do smútku. Navždy nás totiž opustila známa tvár RTVS, ktorá sa zapísala do povedomia celých rodinných generácií. Smutné slová potvrdilo aj vedenie televízie.

Slovensko sa zahalilo do smútku po tragickej správe. Na večný odpočinok odišla vo veku 78 rokov známa tvár RTVS, ktorú si pamätajú naši rodičia i starí rodičia. Ján Valentík zomrel v nedeľu 12. mája. Valentík bol dlhoročný člen Rozhlasového hereckého súboru, kde nastúpil v roku 1975 a pôsobil tam až do roku 2003. Počas profesijného života stvárnil množstvo zaujímavých postáv v rozhlasových hrách pre dospelých, no i pre deti či mládež.

Okrem rozhlasu sa venoval aj prednesu poézie, prózy, moderovaniu a do povedomia sa zapísal aj ako spevák ľudových piesní: “Bol jedným z pilierov slovenskej kultúry, a aj keď postavou drobný, významom a prácou veľký. Na jeho hlase vyrastali celé generácie poslucháčov a cez jeho hlas spoznávali Slovensko, jeho históriu, krásy a ľudské príbehy,” uviedol generálny riaditeľ RTVS Rezník na ich stránke rtvs.sk. Posledná rozlúčka so zosnulým sa uskutoční v utorok 14. mája o 14. hodine v rodnom Tisovci, následne si RTVS pripomenie jeho tvorbu aj vo vysielaní.

Ján Valentík sa rozhlasovým poslucháčom prihováral desaťročia

Zdroj: Facebook/RTVS, slovensko.rtvs.sk │ Foto: YouTube/vladi49, Pexels, Facebook/RTVS