Uplynulý víkend prišlo Slovensko o významnú športovú osobnosť. V sobotu 27. mája 2017 v Banskej Bystrici zomrel vo veku 68 rokov Eduard Longauer, ktorý patril k slovenskej atletickej špičke.

Slovenská športová verejnosť smúti. Navždy nás opustil Eduard Longauer. Rodák z Banskej Bystrice, narodený 26. mája 1949, bol päťnásobný majster Slovenska na 110 m prekážok (tituly v rozmedzí rokov 1972 – 1986). Bol i držiteľ európskeho rekordu veteránov v kategórii M50 na 60 prekážok.

Absolvent Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave pôsobil ako pedagóg na SZŠ v Banskej Bystrici. Reprezentoval ZVL Považská Bystrica, Sláviu UK Bratislava a Duklu Banská Bystrica.

Atletike sa po ukončení aktívnej kariéry venoval aj ako veterán. Na ME sa mu podarilo získať 10-krát zlato, 4-krát striebro a 3-krát bronz. Honor majstra sveta dosiahol dovedna 4-krát. Do roku 2007 pôsobil vo funkcii predsedu komisie veteránov Slovenského atletického zväzu. Zasiahla ho ťažká choroba, ktorú síce úspešne prekonal, ale jeho zoslabnutý organizmus už nedokázal ďalej plnohodnotne fungovať. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: Aktualne.sk | Foto: Pixabay.com