Občania Slovenskej republiky dlhodobo vyjadrujú mimoriadnu nespokojnosť s protipandemickými opatreniami, ktoré vláda nastolila už pred niekoľkými týždňami. Kým nielen voliči, ale aj množstvo politických predstaviteľov volalo po obnovení ekonomiky, Ústredný krízový štáb otvoril medzi prvými predovšetkým kostoly, čo sa stretlo s masívnou vlnou negatívnych reakcii.

Práve v pondelok (16. novembra) sa na území Slovenska po dlhšom období opätovne otvárajú prevádzky divadelných, hudobných, filmových a iných umeleckých predstavení, taktiež kostoly, pričom kapacita účastníkov nemôže presiahnuť 50 %. Tí, ktorí sa v najbližších dňoch zúčastnia bohoslužieb alebo kultúrnych podujatí, budú v kostole či sále usadení buď v každom druhom rade, alebo šachovnicovo. Ako uviedol Úrad verejného zdravotníctva, aktuálne musí byť všetkým návštevníkom odmeraná telesná teplota a počas akcie majú zákaz konzumácie jedla, ale i nápojov.

Okrem spomenutých inštitúcii dostali okrem doposiaľ povolených športovcov zelenú aj ďalší, a kým zápasy Slovenskej hokejovej ligy a druhej futbalovej ligy budú prebiehať bez divákov, plavárne s fitnescentrami môžu byť otvorené pre maximálne 6 osôb. Personál musí byť v týchto priestoroch vybavený rúškom a pravidelne dezinfikovať miestnosti i vybavenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: korona.gov.sk