Slovensko v slzách: Na večný odpočinok odišiel obľúbený herec a politik!

Dátum:

Začiatok aktuálneho týždňa sa začal mimoriadne smutne, nakoľko na večný odpočinok odišiel vážený slovenský herec a politik. Ľubo Roman, ktorý by v apríli oslávil 78 rokov, skonal podľa informácii TV JOJ na infarkt.

Slovenský herec Ľubo Roman prišiel na svet 12. apríla, pričom ako diváci si ho obľúbili predovšetkým ako sympatického herca. Rodák z Malaciek sa preslávil úlohami vo filmoch Dáždnik svätého Petra, Slnko v sieti, no objavil sa aj v seriáloch Búrlivé víno, Zoo či Keby bolo keby. Okrem televíznej produkcie pôsobil v rokoch 1966 – 2001 v divadle Nová Scéna, kde isté obdobie figuroval ako riaditeľ.

Ľubo Roman, ktorý kandidoval aj na post prezidenta, bol v roku 1994 ministrom kultúry, kým neskôr zastával post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Rovnako dlhé roky pôsobil ako pedagóg na VŠMU. Posledný filmom herca bola snímka Pokoj v duši z roku 2009 a seriálom jojkársky projekt Prázdniny z roku 2019.

„Veľmi smutná správa. Málokedy sa narodí človek, ktorý by zanechal taký silný odkaz na toľkých frontoch. Ako herec vo filmoch aj na doskách divadla. Ako prvý porevolučný riaditeľ Novej Scény. Ako zakladateľ jedného z prvých súkromných divadiel – Divadla West. Bolo to zároveň prvé divadlo na Slovensku, kde ste nesedeli v klasickom hľadisku a mohli ste si dať počas predstavenia pohár sektu. Ako poslanec Národnej rady. Ako minister kultúry. A ako prvý bratislavský župan. Ukázal, aká dôležitá je krajská samospráva. Ozdravoval školstvo, kultúru, skvalitňoval zdravotníctvo. Upozorňoval na dôležitosť eurofondov dávno predtým, ako sme prvé získali. Vyšliapal úradu cestičku a kopírovali ho aj ostatné samosprávy,“ napísal o zosnulom umelcovi súčasný bratislavský župan Juraj Droba. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TV JOJ, FB/Juraj Droba | Foto: YouTube, TV Markíza

Dora
Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...