Slovensko sa v sobotu (19. augusta) prebudilo do smutného rána, keď sa verejnosť dozvedela o úmrtí legendárneho hudobníka Vaša Patejdla. Spevák, skladateľ a producent patril k ikonám domácej scény, pričom na večný odpočinok odišiel po krátkom boji s vážnym ochorením.

O úmrtí Vaša Patejdla informovala fanúšikov skupina Elán, ktorá neskrýva zdrvujúcu bolesť a smútok. “S nekonečnou bolesťou a prázdnotou v našich srdciach vám oznamujeme, že dnes 19. augusta 2023 v nočných hodinách nás po krátkej a ťažkej chorobe navždy opustil mimoriadny a vzácny človek, náš celoživotný priateľ, výnimočný a geniálny hudobník a hudobný skladateľ megahitov svetovej úrovne, pán VAŠO PATEJDL,” uviedli jeho priatelia, s ktorými sa spoznal a začínal úspešnú kariéru ešte za študentských čias.

Správa okrem najbližších zdrvila aj množstvo jeho fanúšikov a kolegov, ktorí mu prostredníctvom sociálnych sietí venujú srdcervúce odkazy. “Mala som 17 a on bol hviezda. V deň narodiek mal koncert v Pezinku. A zahral mi k nim pesničku. Ďalšiu už nezahrá. Nečakaný odchod Vaša Patejdla je smutnou správou pre všetkých jeho slovenských i českých fanúšikov,” napísala s vyjadrením sústrasti k pamätnej fotografii so svojim idolom prezidentka Zuzana Čaputová.

“Mal som sedemnásť, pracoval som v Londýne ako au-pair, keď tam mali koncert Elán. Pol hodinu som hľadal odvahu, aby som po koncerte zašiel za ním a spýtal sa ho: ‘Pán Patejdl, čo mám urobiť pre to, aby som mohol byť spevák ako vy? Už vtedy som ho obdivoval,” neskrýva smútok hitmaker detských hitov Miro Jaroš.

K úmrtiu 68-ročného umelca sa vyjadrila aj šokovaná speváčka Beáta Dubasová, pre ktorú napísal jej najväčšie hity. “Človek, ktorý v mojom živote znamenal tak strašne veľa. Bol jeden z tých, ktorí v začiatkoch uverili v môj talent a napísal mi množstvo nádherných skladieb, ktoré mnohí máte tak radi. Naposledy krásnu skladbu Pierko pravdy. Netušila som, že bude posledná. Je mi to nesmierne ľúto a vyjadrujem rodine úprimnú sústrasť a veľa síl! Odpočívaj v pokoji, Vašo, ďakujem, ďakujem, ďakujem,” píše brunetka.

K trúchliacim sa okrem iných pridali aj zvučné mená ako raperka Sima, Karin Haydu, Lukáš Adamec, Daniela a Veronika Nízlové, Jasmina Alagič či Dominika Cibulková, ktorá so zosnulým hudobníkom zdieľala i jedinečné video. Práve Vašo jej totiž na svadbe osobne zaspieval jeden zo svojich najväčších hitov Ak nie si moja, pričom mu venovala i dojímavé slová: “Navždy zostanete v našich srdciach nielen ako úžasný človek a hudobník, ale ako náš prvý mladomanželský tanec s vami, maestro.”

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Elán, Miro Jaroš, IG/zuzana_caputova, beatadubasova.sk, domicibulkova