Šoubiz Slovensko v slzách: Rakovine podľahla talentovaná kuchárka (†53)!

Slovensko v slzách: Rakovine podľahla talentovaná kuchárka (†53)!

Slovenská gastronómia pred pár dňami prišla o obľúbenú kuchárku, ktorá milovala svoju prácu a úžasným talentom sa pochválila aj na mnohých medzinárodných súťažiach. Žiaľ, život ženy zasiahla zákerná choroba, ktorá sa jej napokon mala stať osudnou!

17. septembra zomrela talentovaná kuchárka Paulína Lachkovičová, ktorá pochádzala zo Stupavy. Podľa dostupných informácií už v minulosti bojovala s onkologickým ochorením, nad ktorým mala spočiatku vyhrať. Zákerná choroba sa však vrátila v plnej sile a napokon jej vo veku 53 rokov podľahla. ,,…vychovala som tri úžasné dcéry, pomohli sme veľa ľuďom. Ak to má prísť, pôjdem. Môj život bol naplnený,“ práve tieto slová mala povedať svojmu manželovi počas boja s ťažkým ochorením.

Smútiaca rodina zverejnila na sociálnej sieti parte, kde oznámila detaily o pohrebe, ktorý sa uskutoční dnes (22. septembra) v krematóriu v Bratislave. Pod oznámením sú stovky komentárov, pričom mnohé z nich sú v cudzom jazyku. Smrť milovníčky dobrého jedla je totiž tvrdou ranou pre celý svet gastronómie.

Paulína bola zakladajúcou členkou združenia Aregala Slovensko- kuchári bez hraníc, v dôsledku čoho bola súčasťou mnohých charitatívnych podujatí na Slovensku i v zahraničí. Dokonca reprezentovala slovenskú kuchyňu na svetových súťažiach. ,,Strácame v nej priateľku, kuchársku osobnosť a držiteľku titulu The world masterchef society. Pozostalej rodine vyslovujeme hlbokú úprimnú sústrasť. Nech odpočíva v pokoji,“ uviedlo združenie na sociálnej sieti.

Paulína svoje dlhoročné skúsenosti zúročila aj ako porotkyňa kulinárskych súťaží. ,,O odborné vedomosti sa neváhala podeliť so začínajúcimi kuchármi a významne prispela k vzdelávaniu mladej kuchárskej generácie,“ doplnil prezident združenia Marek Mruz, ktorý je presvedčený, že jej meno bude mať v odborných kuchárskych kruhoch stále “cveng“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, FB/Milos Lachkovic  |  Foto: FB/Milos Lachkovic, Pavlina H.L., Pixabay

Exit mobile version