V utorok ráno obletela celé Slovensko mimoriadne smutná správa o úmrtí legendy domácej umeleckej scény, ktorá si podmanila všetky generácie. Marína Kráľovičová, ktorá v posledných mesiacoch žila v domove pre seniorov v bratislavskom Starom Meste, odišla na večný odpočinok vo veku 95 rokov. 

Mária Kráľovičová-Procházková sa narodila 7. júna 1927 v obci Čáry na Záhorí, kde vyrastala po boku rodičov a štyroch súrodencov. Svoju kariéru začala ako 18-ročná v Komornom divadle v Martine, pričom počas svojej kariéry odohrala viac ako 400 divadelných, filmových, televíznych a rozhlasových postáv. Za mnohé z nich získala viacero významných ocenení, medzi inými je držiteľkou Krištáľového krídla, nositeľkou Radu Ľudovíta Štúra I. triedy či dvojnásobnou laureátkou štátnej ceny.

Od roku 1947 navštevovala Štátne konzervatórium v Bratislave, pričom o rok neskôr sa stala členkou Slovenského národného divadla, ktoré bolo jej vášňou i druhým domovom na ďalších 74 rokov. Marínino srdce patrilo viac ako 50 rokov novinárovi a básnikovi Miroslavovi Procházkovi, ktorý ju navždy opustil v roku 2005 po boji s rakovinou lymfatických uzlín. Dvojica spolu mala dcéru Janu a syna Mira, kým smútiť za ňou bude aj rozsiahla rodina a obdivovatelia z celého Slovenska. Správu o úmrtí herečky priniesol magazín Štandard, ktorému ju mal potvrdiť dobre informovaný zdroj. Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Štandard.sk | Foto: IG/dianatkacova.visage, exclusiveagency.eu | Video: YouTube