Pred pár mesiacmi sa vďaka kontroverznej starostke preslávila malá dedinka na východe Slovenska, obec Fekišovce. Najnovšie bolo zverejnené video z ustanovujúceho obecného zastupiteľstva v Špačinciach. Z pokojného rozhovoru sa veľmi rýchlo zvrhla búrlivá diskusia, ktorá zahrňovala krik, urážky a vážne obvinenia.

Záznam zo zasadnutia obce bol zverejnený prostredníctvom stránky ,,Zomri“, pričom sa stal okamžite hitom. Vo videu sa o slovo prihlásil riaditeľ základnej a materskej školy, ktorý poslancom vrátane starostu oznamuje, že nemá dostatočný počet kuchárok. Obedy zadarmo, ktoré vznikli z dielne strany Smer-SD, totiž prilákali viac detí.

Miestna poslankyňa Viera Vančová sa rozhodla verejne kritizovať poslanca NR SR Erika Tomáša a expremiéra Roberta Fica. Nepáči sa jej, že školský zákon je finančne náročný, pričom je nutné využiť výrobné kapacity, technológie a ešte nájsť nových zamestnancov. ,,Bolo by dobré, keby si sa opýtal svojich spolupracovníkov, nech dajú riešenie. Tuto sa fotíte so smeráckym vedením, dávate si to na Instagram, akoby to bolo nejaká chvála v dnešnej dobe,“ otvorene povedala poslankyňa starostovi Júliusovi Zemkovi, ktorý je členom strany Smer-SD.

Stretnutie expremiéra Fica a starostu Špačiniec Júliusa Zemka

Takáto výzva nenechala starostu chladným a neváhal ani zvýšiť hlas. ,,Ty sa nestaraj do toho, s kým sa ja budem fotiť. Ma tu neurážaj a neurážaj ani mojich spolustranníkov ani jeho, dobre? To si vyprosujem. S kým sa ja odfotím, to je môj problém,“ kričal Zemko. Vančová sa však nezľakla a smerákov bez problémov názvala mafiánmi, čo vzbudí ešte viac zlosti u niektorých z prítomných ľudí na schôdzi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Zomri  |  Foto: Facebook/Zomri, Pavol Machovič | Video: Streamable.com