Príklad Slovenska plánuje nasledovať Rakúska spolková vláda a po skončení lockdownu vykonať masové testovanie na ochorenie vírusu Covid-19. Oznámil to rakúsky kancelár Sebastian Kurz na nedeľňajšej tlačovej konferencii. Vláda sa k tomuto rozhodnutiu priklonila aj kvôli vidine prežitia tradičných osláv Vianoc, pričom masové testy Slovenska považuje za model úspechu.

Kým si rakúski občania užívali počas leta relatívnu slobodu, nárast denných prípadov očakávali v septembri. Táto krivka sa však výrazne pohla až neskôr a v tvrdom lockdowne sa s vysokým počtom nakazených Rakušanov vysporadúvajú kompetentní až teraz. Vláda sa rozhodla ísť po vzore Slovenska a ohľadom cenných informácií organizovania a zabezpečenia testovania sa radí so slovenskými predstaviteľmi.

Rakúsko momentálne nakupuje milióny antigénových testov, korými plánuje svojich občanov preveriť na prítomnosť vírusu Covid-19. Predpokladá sa, že územné testovanie neprebehne rovnakým spôsobom, ako ho poznajú Slováci. U susedov budú testované špecifické kategórie obyvateľstva, konkrétne začnú všetkými učiteľmi. Tým by sa mal zabezpečiť bezpečný priebeh znovuotvorenia školských zariadení.

„… Slovensko je konečne pozitívnym príkladom vo svete. Po mafiánskej milenke Ficom vtiahnutej na stretnutie s Angelou Merkel. Po unesenom Vietnamcovi vládnym špeciálom. Po štátnej tajomníčke ministerstva spravodlivosti predávajúcej rozsudky za kožuchy a kabelky. Po desiatkach zatknutých sudcoch. Po vražde odvážneho novinára a jeho snúbenice. Po špeciálnom prokurátorovi spolupracujúcom s mafiou. Po špičke policajného zboru ako súčasti organizovaného zločinu … po všetkých tých ranách je to veľké zadosťučinenie slovenskému ľudu,“ teší sa zo situácie Igor Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: orf.at, FB/I.M.